آیت الله حسینی بوشهری: مقابل تبعیض و فساد باید بایستیم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  بوشهری.jpg" alt="" title="حسینی بوشهری" />

  شفقنا- امام جمعه قم مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و گفت: با حضور مردم انقلابی ایران در صحنه، دشمن احساس خجالت و شرم خواهد کرد.

  به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم که در مصلی قدس برگزار شد، در ادامه بحث امر به معروف و نهی از منکر به بیان مصادیق این فریضه الهی اشاره و تصریح کرد: باید در این زمینه معیارهایی بیان شود تا بتوانیم مصادیق امر به معروف و نهی از منکر را بشناسیم، هر آنچه که سبب می‌شود، انسان عزت پیدا کند، از مصادیق معروف است و آن چیزی که موجب ذلت می‌شود، مصداق منکر است.

  او با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که فرمود: «انسان مومن باید عزیز باشد و عزتمندانه زندگی کند» افزود: عزت به معنای شکست ناپذیری و نفوذناپذیری است و گرایش فطری انسان به سمت عزت طلبی است.

  امام جمعه قم تصریح کرد: منشا حقیقی عزت، ذات خداوند است، کسی که به خدا متصل شود، عزتمند خواهد شد، رسول اکرم(ص) و مومنین از این ویژگی برخوردار هستند.

  آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به ویژگی‌های مشرکین اظهار کرد: آن‌ها عزت را در پرستش بت‌ها دنبال می‌کردند درحالیکه نباید عزت را در چیزهایی همچون اموال جستجو نمود.

  او ادامه داد: اگر کسی عزت دنیا و آخرت را می‌خواهد باید مطیع خداوند باشد، هر کسی که در برابر خدا خضوع کند، بزرگ خواهد شد.

  امام جمعه قم افزود: امام علی(ع) در روایتی فرمود که انسان باید سخن حق را چه در زمان خشم و چه در زمان آرامش بگوید، همچنین میانه روی در زندگی هم مورد تاکید این امام معصوم بود.

  آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه دوم به بیان مناسبتهای هفته جاری و در صدر آنها سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ الهی است و مردم انقلابی باید در همه کارهای خود، خداوند را در نظر بگیرند و به او توکل کنند و این رمز پیروزی است.

  او ادامه داد: ملت ایران، حوادث سختی را دید، اما با اراده استوار ایستاد و توانست که به قله‌های شرف و عزت دسترسی پیدا کند، ملت ایران توانست که رژیم طاغوت که در اوج بی کفایت سیاسی بود، را سرنگون کند، رژیم طاغوت مردم را از صحنه سیاسی کشور بیرون و با وجود تمام دست بیگانگان را برای چپاول اموال مردم ایران را باز کرده بود.

  امام جمعه قم افزود: رژیم طاغوت ایمان مردم را به سخره می‌گرفت و می‌خواست که فرهنگ غرب را بر تمام کشور مسلط کند، در دوران رژیم طاغوت استقلال مفهوم واقعی خودش را از دست داده بود.

  او با اشاره به ویژگی‌های مکتب سیاسی امام خمینی(ره) اظهار کرد: در مکتب ایشان هم نقش هدایت الهی و هم نقش نمایندگان مردم پررنگ بود.

  آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی ایران توطئه‌های زیادی کردند، از جمله این توطئه‌ها، تحریم‌های اقتصادی بود که ادامه دارد، اما با این وجود هنوز امید در جامعه ما زنده و پاینده است.

  امام جمعه قم افزود: جهت گیری انقلاب اسلامی ایران تاکنون عوض نشده و آرمان های این انقلاب محفوظ مانده است. کشورمان در طول چهار دهه پیشرفت‌های زیادی را در عرصه‌های علمی همچون نانو، لیزر و صنعت موشکی داشته است و پیشرفت‌های کشورمان با وجود فشارهای دشمن، دنیا را مبهوت کرده است.

  او کشورمان را به لحاظ سیاسی در منطقه در اوج قدرت دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است، اما نمایندگان کشورهای جهان در شورای امنیت به این تصمیم آمریکا اعتنا نکردند.

  آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: روز ۲۲ بهمن امسال یک روز تماشایی در کشور است، همه مردم در راهپیمایی در آن روز خواهند آمد و ابرقدرت‌ها احساس شرم خواهند کرد.

  امام جمعه قم افزود: تبعیض و فساد در جامعه انقلابی بعد از ۳۹ سال معنا ندارد، دشمن می‌خواهد با جنگ نرم، ذهن مردم را منحرف کند؛ ما نباید ابزاری را در اختیار دشمن قرار بدهیم که بتواند اهدافش را دنبال کند.

  او در پایان، بسته شدن راه‌های نفوذ دشمن را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید در مقابل فساد و تبعیض بایستیم تا مردم همان روحیه انقلابی سال ۵۷ را داشته باشند.

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : جمعه 20 بهمن 1396 ساعت: 19:14
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها