حضرت آیت الله نوری همدانی: مقاوم سازی ساختمانها نیازمند فرهنگسازی است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  همدانی" />

  شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: رسانه ها باید به مردم بگویند که ساختمانها را از نظر عقلی مقاوم بسازند که این مساله نیازمند فرهنگسازی است و با یکبار و دوبار سخن گفتن، درست نمی شود.

  به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید در دیدار معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان مدیریت بحران اظهار داشت: اسلام یک دین اجتماعی است یعنی طوری برنامه های خود را تنظیم کرده که باید انسانها در سایه اجتماع زندگی کنند.

  او با اشاره به ابعاد مختلف نیازهای انسان گفت: برای برآورده کردن این نیازها راهی جز زندگی کردن در اجتماع نیست از سوی دیگر هر اجتماعی نیاز به مدیری دارد تا اجزا و افراد مختلف جامعه را برای انجام وظایف متعدی بسیج کند.

  آیت الله نوری همدانی ضمن تقدیر از مدیریت کشور در مواقع بحرانی توسط وزارت کشور خطاب به رئیس سازمان مدیریت بحران عنوان کرد: تعهد و دلسوزی که در شما وجود دارد خیلی اثرگذار است و شما شخصا در صف خدمتگذاران هستید.

  او با بیان این مطلب که زندگی انسان خالی از بحران نیست، گفت: در زندگی انسان همیشه بحرانهایی وجود دارد و از این جهت، خداوند برنامه هایی معین کرده است.

  این مرجع تقلید روحیه دادن به افراد آسیب دیده را اولین مساله در مدیریت بحران دانست و ادامه داد: رهبر انقلاب و مسئولان با حضور خود در جمع زلزله زدگان سعی کردند به آنها روحیه دهند و اسلام سعی می کند با این روحیه، پیروان خود را پرورش دهند.

  او با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند به افرادی که صبر و تحمل دارند، بشارت می دهد که اجر و مزدی به آنها می دهد.

  آیت الله نوری همدانی مقاوم سازی ساختمانها را نیازمند فرهنگسازی دانست و بیان داشت: رسانه ها باید به مردم بگویند که ساختمانها را از نظر عقلی مقاوم بسازند که این مساله نیازمند فرهنگسازی است و با یکبار و دوبار سخن گفتن، درست نمی شود.

  او خدمتگذاری به مردم را مساله مهمی دانست و خاطرنشان کرد: روایات فراوانی به ما رسیده که نشان می دهد مسلمانان تا چه اندازه نسبت به یکدیگر عطوفت و مهربانی و همکاری دارند و این از مزایای اسلام است.

  این مرجع تقلید بر ریشه یابی کمبودها و نقصان ها تاکید کرد و افزود: در خصوص ضعیف بودن پایه برخی خانه ها در کرمانشاه باید این مساله مورد بررسی قرار گیرد که چه کسی کوتاهی کرده این حادثه پیش آمده است.

  او با تاکید بر توجه به جزئیات مورد نظر اسلام عنوان داشت: در اسلام چند نوع خدمت داریم، خدمت علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی؛ هر خدمتی که وسعت آن بیشتر باشد از ثواب و فضیلت بیشتری برخوردار است.

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 22:17
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها