ارتش الجزایر ۸ تروریست را از پای در آورد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شفقنا- وزارت دفاع الجزایر امروز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای ارتش این کشور درعملیاتی موفق، هشت تروریست را در«خنشله»واقع در ۴۶۵ کیلومتری جنوب شرق پایتخت این کشور به هلاکت رساندند.

  به گزارش ایرنا، وزارت دفاع الجزایر در این بیانیه افزود: نیروهای ارتش در چارچوب مبارزه با تروریسم، کمینی در منطقه «الرخوش» از توابع استان خنشله ایجاد کرده و موفق شدند هشت تروریست خطرناک را به هلاکت برسانند و مقادیری اسلحه نیز از آن ها کشف و ضبط کنند.
  وزارت دفاع الجزایر در خصوص اسلحه و مهمات کشف شده از تروریست ها نیز اعلام کرد، در این عملیات، پنج قبضه سلاح خودکار کلاشنیکف، دو قبضه سلاح مجهز به دوربین، یک قبضه سلاح نیمه اتوماتیک سیمینوف،۱۴ خشاب پر و چهار بمب دستی ضبط کردند.
  وزارت دفاع الجزایر افزود: این عملیات در چارچوب مبارزه با تروریسم و تحت تعقیب قرار دادن باقیمانده های تروریست ها در نقاط مختلف این کشور انجام شد.
  وزارت دفاع الجزایر اعلام کرده است ،نیروهای ارتش این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع ۹۱ تروریست را به هلاکت رساندند و۴۰ تروریست دیگر را دستگیر کردند.بر اساس اعلام وزارت دفاع این کشور، طی این سال همچنین ۳۰ تروریست خود را تسلیم نیروهای نظامی و امنیتی کردند.
  الجزایر در دهه نود قرن بیستم حدود ۱۰ سال با مشکل تروریسم مواجه بوده و گفته می شود طی این مدت، بین ۲۰۰تا ۲۵۰هزار نفر در الجزایر کشته شدند.
  ساکنان پایتخت در خصوص آن روزها می گویند، بارها در خیابان شاهد این بودند که چند سر بریده در خیابان ها و میدان ها رها شده است و ترس و وحشت زیادی بین مردم وجود داشت.
  آن ها از این روزها به عنوان روزهای سیاه یاد می کنند.
  سیاست آشتی ملی که«عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری کنونی این کشور در پیش گرفت، باعث شده است بسیاری از تروریست ها به آغوش جامعه بازگردند.
  بیشتر کشورهای همسایه الجزایر و از جمله لیبی ، مالی و نیجر، از نظر امنیتی وضعیت مناسبی ندارند و اخیرا گزارش هایی مبنی بر اینکه برخی گروه های تروریستی منطقه شمال آفریقا را مرکز فعالیت خود قرار داده اند، منتشر شد و به همین دلیل الجزایر سعی می کند مانع ورود تروریست ها از طریق این کشورها به داخل خاک خود شود و می توان گفت تا حد زیادی نیز موفق بوده است.
  آخرین عملیات انتحاری در الجزایر یک روز پیش از عید قربان گذشته در شهر «تیارت» صورت گرفت که در اثر آن دو نیروی پلیس و یک تروریست کشته شدند.

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 6:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها