کمیسر عالی حقوق بشر: سخنان ترامپ در داووس متعلق به قرن بیستم بود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شفقنا- کمیسر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرده و آن را متعلق به قرن گذشته میلادی دانست.

  به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، شاهزاده «زید بن رعد الحسین»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد شامگاه جمعه ضمن ابراز نگرانی از سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در شهر «داووس» سوئیس، تاکید کرد که درخواست وی از کشورها برای تلاش در راستای منافع خود جهان را به آستانه جنگ جهانی اول بازمی گرداند.

  بر اساس این گزارش، کمیسر عالی حقوق بشر در این باره اظهار داشت: این یک من معلق به قرن بیستم است، (ترامب) از همه کشورها خواست به دنبال منافع خود تلاش کنند بدون آن که تقریبا به این مسئله اشاره کند که اگر تمامی این کارها را انجام دهید و هر کشوری به اجرای دستور کار خاص خود بپردازد، با دستور کار کشورهای دیگر برخورد خواهد کرد و جهان را بار دیگر به سال ۱۹۱۳ برمی گردانیم.

  ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا که طی ۱۸ سال اخیر در دوران زمامداری خود در اجلاس سالانه داووس سخنرانی می کند، ضمن تاکید این که درهای کشورش به روی کسب و کار باز است، وعده اتخاذ اقدامات علیه آن چه قراردادهای تجاری ناعادلانه خواند را داده و ضمن تکرار شعار خود تحت عنوان «اول آمریکا»، اعلام کرد که از تمامی رهبران جهان انتظار دارد منافع کشورهای خود را در اولویت قرار دهند.

  شاهزاده زید که پیش از این نیز بارها رئیس جمهوری کنونی آمریکا را مورد انتقاد قرار داده بود، خاطر نشان ساخت که سیاست مذکور به جدایی همگان در یکی از مراحل و درد و رنج شدید مردم منجر خواهد شد.

  این در حالی است که دولت ترامپ به نوبه خود تهدید کرده که از شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان یک نهاد جدا از کمیساریای عالی حقوق بشر اما دارای همکاری نزدیک با آن خارج خواهد شد و نهاد مذکور را دشمن هم پیمان خود یعنی رژیم صهیونیستی قلمداد می کند.

  خبر اصلی را در رویترز ببینید

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : شنبه 7 بهمن 1396 ساعت: 6:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها