امام جمعه قم: باید از فاصله میان مردم و مسؤلان نگران بود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شفقنا- امام جمعه قم، گسست دولت و ملت را از دیگر چالش های پیش رو نام برد و گفت: باید به شدت از فاصله میان مردم و مسؤلان نگران باشیم.

  به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس، در خطبه نخست ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه به برخی ویژگی ها و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت.

  او با بیان این که حضرت فاطمه زهرا(س) مقامی بالا و هم وزن امامان دارد، گفت: حجت خدا و ولی عصر در این خصوص تعبیرشان این است که دختر پیامبرخدا برای من درهمه ابعاد الگو، سرمشق و نمونه اند.

  امام جمعه قم تصریح کرد: مقام علمی و معرفتی فاطمه زهرا(س) کاملا مقامی ممتاز و متصل به مبادی غیبی و جهان دیگر بود و این دانش در مصحف فاطمه (س) تجلی پیدا کرد.

  او به عبودبت و بندگی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و افزود: به تعبیر رسول خدا(ص) آنگاه که فاطمه(س) با آن نیت پاک در محراب عبادت می ایستد نورعبادت و شعاع نیایش او آسمان ها را روشن می کند همانطور که خورشید و ستارگان زمین را روشن می کنند.

  اعرافی با اشاره به حیا، حجاب و اخلاق خانوادگی این بانوی بزرگ، گفت: در میان همه این ابعاد حضرت فاطمه(س) یک مدیر بود که در یک قطعه سنگین تاریخ پرچم احیای امامت و ولایت را بر دوش کشید.

  او در خطبه دوم خود، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم های پاسداشت حضرت فاطمه(س) تأکید می کنم اما باید به حرمت وحدت اسلامی، انسجام و تقریب اسلامی در برنامه ها و عزاداری ها توجه کنیم.

  امام جمعه قم، گفت: روحانیون و مبلغان در ایام فاطمه فرصتی در اختیار دارند تا زندگی خانوادگی، اجتماعی، اخلاقی و حجم عظیم معارف پیرامون حضرت فاطمه(س) را به نسل امروز منتقل کنند.

  او در ادامه به فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دعوت مردم در راه پیمایی ۲۲ بهمن ماه پرداخت و افزود: این انقلاب خدمات فراوانی را در ابعاد مختلف ارائه کرده است که امروز می خواهند خدمات انقلاب نادیده گرفته شود لذا باید با اعداد و ارقام درخشش ها و برکات نظام اسلامی را به خصوص برای نسل جوان تبیین کنیم.

  اعرافی استقلال، آزادی بیان و مردم سالاری دینی، توسعه زیر ساخت ها در بخش های مختلف آب، برق، گاز، مخابرات و شهرسازی، ارتقای سطح بهداشت و درمان، پیشرفت و ارتقای سطح آموزش و پرورش، پیشرفت در حوزه های علم و فناوری، فرهنگ و ارزش های اسلامی، صنعت و معدن، مقاوت اسلامی، نظامی، صنایع دفاعی را از برخی دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد.

  او افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب با سلسله نگرانی ها و چالش ها مواجه هستیم که باید چاره جویی کنیم از جمله تداوم طراحی های دشمن، اختلاف، گسست ها و گسل های اجتماعی و تزلزل ارزش های متعالی اسلامی در خانواده، سیاست، جامعه و مشکلات اقتصادی.

  امام جمعه قم، گسست دولت و ملت را از دیگر چالش های پیش رو نام برد و گفت: باید به شدت از فاصله میان مردم و مسؤلان نگران باشیم.

  او جذاب نشان دادن نظام شاهنشاهی و سلطه به خصوص در فضای مجازی، نفوذ و اخلال درون سیستم ها، تغییر ذائقه ها، زاویه گرفتن نظام اداری و مسؤلیتی ما از ارزش های اسلامی، میل به وادادگی، کم شمردن ارزش های متعالی اسلامی، تغییر رویکرد انقلابی و جهادی در کار ها و فراموشی آن رویکرد تمدنی بزرگ انقلاب اسلامی را از دیگر چالش ها برشمرد.
  اعرافی، ابراز کرد: راه ما این است تا معرفت دینی و انقلابی را تقویت کنیم، با آسیب ها و ضعف های اقتصادی و اجتماعی مبارزه کنیم، بر ملت و ارزش های الهی تأکید کنیم و روح انقلابی را تقویت نماییم.

  او گفت: در استانه پیروزی انقلاب با صدای رسا پیمان خود را را با شهدا، امام شهدا و رهبری تجدید می کنیم و مسؤلین و جامعه پیمان می بندیم تا در مسیر فرمانبرداری از رهبری بتوانیم بر چالش ها غالب شویم و مشکلات را رفع نماییم.

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : جمعه 6 بهمن 1396 ساعت: 18:15
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها