حضرت آیت الله سبحانی: ناپاکی در جامعه خشکسالی را در پی خواهد داشت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با بیان اینکه اگر ملتی ناپاک شدند قطعا خشکسالی خواهد آمد، گفت: مردم را به تقوا و پاکی دعوت کنید.

  به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شامگاه پنجشنبه در دیدار رضا اردکانیان وزیر نیرو، اظهار داشت: بخش هایی وجود دارد که آب در آنجا هدر می رود لذا باید این قسمت ها شناسایی و جلوی هدررفت آب گرفته شود.

  او افزود: به عنوان یک طلبه عرض می کنم بین پاکی ملت و بارش نزولات آسمانی رابطه ای وجود دارد که باید این موضوع جدی گرفته شود.

  آیت الله سبحانی با بیان اینکه اگر ملتی ناپاک شدند قطعا خشکسالی خواهد آمد، تصریح کرد: لابراتورها نمی توانند رابطه بین پاکی جمعیت و بارش های آسمانی را مشخص کنند.

  او با اشاره به اینکه مردم را به تقوا، دعوت و پاکی دعوت کنید، گفت: این همه ربا که در بانک ها به اسم عقد شرعی انجام می گیرد همه را گرفتار می کند و زمانیکه ربا زیاد شود افراد پاک هم گرفتار می شوند.

  این مرجع تقلید، عنوان کرد: چگونگی مصرف منابع انرژی را به مردم آموزش دهید؛ رسانه ها نیز می توانند در این راستا یک پاکی را در جامعه ایجاد کنند که در این صورت خداوند متعال اجابت می کند.

  او بر آموزش مردم به مصرف صحیح تأکید و تصریح کرد: نماز باران خوانده شد اما یک مرتبه کافی نیست و در صورت کمبود بارندگی باید باز خوانده شود.

  رضا اردکانیان نیز در این دیدار به وضع خشکسالی در کشور اشاره کرد و گفت: در ۴ ماه اول سال آبی امسال، میزان بارش‌ها تا آخر دی‌ماه ۳۰ درصد از سال قبل کمتر بوده است.

  او افزود: صرفه جویی و مصرف بهینه منابع در همه بخش ها باید صورت بگیرد به ویژه در مصرف آب شرب نیز این مهم ضرورت بیشتری پیدا می کند.

  وزیر نیرو با بیان اینکه در صنعت نیز تلاش می کنیم تا از نظر تأمین نیرو مضیقه ای نباشد، ابراز کرد: در این شرایط خشکسالی باید همه دست به دست هم دهیم به ویژه گروه های مرجع و کسانی که به نحوی با مصرف کنندگان در تماس هستند مانند رسانه ها، ائمه جمعه و جماعات چرا که می توانند نقش مؤثری در این زمینه ایفا کنند.

  نویسنده : دانلودی بازدید : 1 تاريخ : جمعه 6 بهمن 1396 ساعت: 2:24
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها