قرائتی: از قرآن غفلت کردیم/ حوزه به مهارت افزایی در موضوعات قرآن توجه داشته باشند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

شفقنا-حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی گفت: قرآن را درست نفهمیدیم و چون فهم درست نداریم، در تفسیر آن دچار مشکل می شویم.

به گزارش شفقنا از حوزه، رئیس ستاد اقامه نماز عصر پنجشنبه در اولین جلسه دوره تربیت مربی قرآن در موضوعات روانخوانی، مفاهیم و ترجمه ویژه طلاب سطوح عالی که در مجتمع آموزشی شهید صدوقی درقم برگزار شد گفت: درس های حوزه لازم و ضروری است، این ضرورت برای این است که بتواند راحت تر قرآن را قرائت کند و بخواند.

این مفسر قرآن با تاکید براینکه ضرورت دارد آموزش و مهارت های حوزه براساس نیاز روز باشد، افزود: مشکل ما این است که علم را تنها کفایه و دروس خارج دانستند، کسی قرآن را علم نمی داند و همین مسئله باعث شده به سمت قرآن نیایند و از قرآن دور شوند.

وی اظهار داشت: معتقدم روش هایی که الان برای تربیت مربی ارائه می شود، روش درستی نیست، باید روش های جدید ارائه شود.

قرائتی افزود: کلمه «اقامه» برای دین و نماز است، نمی شود، نماز را اقامه کرد ولی زکات و قرآن را اقامه نکرد. یکی از موضوعات به زمین مانده حوزه در مورد زکات است؛ در مورد زکات کار نشده است. مقاله و پایان نامه ای نوشته نشده است.

اوگفت: باید مسئولین حوزه نگاه جدی تری به مهارت  افزایی در موضوعات مختلف و قرآن داشته باشند این مسئله مورد تاکید رهبرانقلاب است.

این مفسر قرآن اظهار داشت: از قرآن همه چیز را می توان دریافت کرد، دریافت راه حق، راه رشد، مسیر صحیح و حتی رهبر عادل از همین دست مسائل هستند. با نگاه به قرآن می توان راه درست را تشخیص داد، رهبر شجاع، مدیر و مدبر و مسائل دیگر را می توان انتخاب کرد.

قرائتی افزود: نگاه به قرآن باعث می شود انسان در مقابل دشمن همیشه پیروز و راه بن بست نداشته باشد؛ اگر در کشور راه بن بست داریم چون نگاه جدی به قرآن نداشته ایم و راهمان را جدا کردیم.

او گفت: از کتاب قرآن که دارای مبانی الهیه و علم است؛ غفلت کردیم و به موضوعاتی چسبیدیم که علم نیست.

رئیس ستاد اقامه نماز اظهار داشت: در کره زمین هیچ استادی نیست که ۴۰ سال حرف جدید برای مردم داشته باشد، تنها علم جدید قرآن است.

او با اشاره به اینکه اولین مهارت در قرآن، قرائت است، افزود: هر موضوعی مهارت می خواهد، نماز خواندن و احکام گفتن، قرآن خواندن و قرائت هم مهارت می خواهد. در بسیاری از اوقات وقت و عمرمان را برای مسائل بی ارزش و یا کم ارزش صرف می کنیم و برای همین است به جای پیشرفت، درحال پسرفت و بازگشت به عقب هستیم.

قرائتی عنوان داشت: از دیگر مهارت های، یاد گیری و بیان روش صحیح و ساده مبانی دینی، عقیدتی و شیوه ارائه چگونه خواندن نماز است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: یکی دیگر از مهارتها، فهم درست آیات قرآن است. قرآن را درست نفهمیدیم و چون فهم درست نداریم، در تفسیر آن دچار مشکل می شویم.

نویسنده : دانلودی بازدید : 0 تاريخ : جمعه 15 دی 1396 ساعت: 10:26
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :