شوی تبلیغاتی بی‌نتیجه مدیران پرسپولیس/ برخورد فیفا با متخلفان کاسه داغ‌تر از آش بودن است آقای گرشاسبی؟ :: شفق نا

شوی تبلیغاتی بی‌نتیجه مدیران پرسپولیس/ برخورد فیفا با متخلفان کاسه داغ‌تر از آش بودن است آقای گرشاسبی؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شفقناورزشی: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با رد درخواست باشگاه پرسپولیس و اعلام عدم قابلیت رسیدگی مجدد این پرونده نشان داد که نشست خبری چهار نفره حمیدرضا گرشاسبی سرپرست و محمد رضا حاجی بیگی، جعفر کاشانی و ابوالفضل روغنی به عنوان اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در حالی که وکلای این باشگاه از قطعی بودن حکم فیفا مبنی بر محرومیت طارمی و پرسپولیس مطلع بودند، اتفاقی جز یک شوی تبلیغاتی برای نمایش این افراد در مقابل رسانه ها نبوده است.

  چندی پیش شفقنا ورزشی در گزارشی تحت عنوان اینکه “نباید روحانی به پرونده طارمی ورود می‌کرد چراکه احتمال نبخشیدن محرومیت پرسپولیس و مهاجمش توسط فیفا” وجود داشت به زوایای مختلف پرونده شکایت ریزه اسپور ترکیه از باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی در فیفا پرداخت و به صراحت اعلام کرد که حتی اگر قرار باشد ترکیه‌ای ها به دلیل مذاکره رییس جمهوری ایران با اردوغان جریمه ۷۸۹۵۰۰ یورویی را اخذ نکنند اما احتمال بخشش محرومیت طارمی و باشگاه پرسپولیس که شامل چهار ماه محرومیت مهاجم ملی‌پوش سرخپوشان از انجام هر گونه بازی رسمی و و نیز محرومیت پرسپولیس از جذب هر گونه بازیکن داخلی و خارجی در دو پنجره نقل‌ و انتقالاتی می‌شود، بسیار ضعیف و در حد صفر است.

  دراین گزارش که بلافاصله پس از نشست خبری اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که بیشتر شبیه یک شوی تبلیغاتی برای نمایش خودشان در مقابل رسانه‌های مختلف بود اعلام کردیم علی‌رغم صحبت‌های مطرح شده مبنی بر اینکه مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری در پرونده مهدی طارمی ورود کرده و از اردوغان درخواست کردند که باشگاه ریزه اسپور را در پیگیری پرونده شکایت مربوطه به فیفا منصرف کند، اما امکان عدم قبول بخشش کلی جریمه و محرومیت سرخپوشان توسط فدراسیون جهانی فوتبال وجود دارد چرا که کاملا مشخص بود جرم مرتکب شده توسط باشگاه پرسپولیس و مهاجمش کاملا حکم عمومی دارد و علی‌رغم انصراف شاکی به طور حتم با جریمه مرجع قانونی رسیدگی روبه‌رو می‌شود

  آب پاکی روی دست سرخپوشان و طارمی

  در نهایت روز گذشته فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درخواست پرسپولیس برای کاهش محرومیت این باشگاه را رد و در پاسخ به نامه سرخپوشان که خواستار تعلیق حکم محرومیت مربوطه به دلیل توافق صورت گرفته با باشگاه ریزه اسپور ترکیه شده بودند اعلام کرد که تصمیمات انضباطی فیفا در این باره مستقل و قطعی است و قابلیت رسیدگی مجدد در فیفا را ندارد تا به دنبال این اعلام تنها راه رفع محرومیت پرسپولیس صدور رای در CAS (دادگاه حکمیت ورزش) باشد.

  وعده‌های بی‌ثمر هیئت مدیره برای بازی با افکار عمومی

  به گفته حمیدرضا گرشاسبی –سرپرست باشگاه پرسپولیس- در جلسه نهایی که مابین مسئولان این باشگاه و باشگاه ریزه اسپور شش ساعت به طول انجامید در نهایت طی توافقی که به امضای مدیران دو باشگاه و بخش حقوقی دو طرف رسید بندی را اضافه کردیم که باشگاه پرسپولیس متقابلا از شکایت خود از باشگاه ریزه اسپور صرف نظر می‌کند و فقط محرومیت خودمان از پنجره‌های بسته شده را پیگیری می‌کنیم. ما از یک خاکریز جلو رفتیم ولی خاکریز اصلی ما فیفا است و یک وکیل سوئیسی آن را پیگیری می‌کند و ان‌شاءالله بتوانیم این محرومیت‌ها و پنجره‌های بسته شده را باز کنیم و مشکل پرسپولیس حل شود.

  وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: روزی که با ریزه اسپور تفاهم کردیم، روز بعد آخرین مهلت برای ریزه اسپور بود که دفاعیه خود را به فیفا ارسال کند و آن‌ها گفتند آن فرم را پر نکردند تا محرومیت ما با مشکلی مواجه نشود و گفتند نامه می‌زنیم که با پرسپولیس به تفاهم رسیدیم و موردی بین دو باشگاه نیست. در این قرارداد آمده که باشگاه ریزه‌اسپور بر حسب توافق به عمل آمده، ضمن صرف نظر ار دریافت غرامت، برای رفع محرومیت پرسپولیس هم کمک کرده و این باشگاه نسبت به پرسپولیس و مهدی طارمی رضایت کامل خود را اعلام می‌کند.

  گرشاسبی همچنین در موضع‌گیری عجیبی با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس امیدوار است فیفا کاسه داغ‌تر از آش نباشد، اظهار کرد که تفاهم‌نامه تضمین می‌کند که در آینده بابت هزینه‌های کسر و سایر موارد مربوط به پرونده ریزه‌اسپور هیچ‌گونه ادعایی نداشته باشد. ما در حال حاضر از طریق فیفا پیگیر هستیم و ان‌شاءالله خدا کمک کند و فیفا کاسه داغ‌تر از آش نباشد و این موضوع در آستانه لیگ قهرمانان آسیا حل شود. با حسن نیت طرفین برای حل و فصل اختلافات، تنظیم شده و ملاک رفع کامل اختلافات است. پرسپولیس می‌تواند این توافق نامه را جهت رفع جرائم و محرومیت به CAS و فیفا ارائه کند و ریزه اسپور حق هیچ‌گونه اعتراض ندارد.

  سوال اساسی این است که به چه دلیل مسئولان باشگاه پرسپولیس در حالی از طریق وکلای خود نسبت به رای قطعی فیفا در مورد عدم بخشش محرومیت سرخپوشان و مهدی طارمی مطلع بوده‌اند در نشستی خبری که کاملا جنبه تبلیغاتی داشت از خبرهای خوشی حرف بزنند که هرگز قابلیت تحقق نداشت.

  انتهای پیام

  نویسنده : دانلودی بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 4 دی 1396 ساعت: 17:47
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها